КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ АВТОМОБИЛИ Интервюта VIDEO ДЕНЯТ В СНИМКИ Каталог TV С ПЛАЗМЕН/LCD ДИСПЕЙ JOKE FM HITS ЗА КОНТАКТИ ФОРУМ

СПОРТ / СПОРТ

16 Април 11, 14:33
Себастиан Фетел с трети полпозишън за сезона

Световният шампион Себастиан Фетел спечели квалификацията за място преди неделното състезание от Формула 1 за Гран При на Китай. Германският пилот на Ред Бул записа време от 1:33.706 минути и утре ще потегли пръв на пистата в Шанхай.

Това е трети полпозишън от три старта за сезона във Формула 1 за Фетел, който спечели първите две състезания в Австралия и Малайзия. Фетел печели квалификация за място за 18-и път в кариерата си.

Ако победи утре Себастиан Фетел ще стана първият пилот след Михаел Шумахер (Германия) през 2004-та година, който печели първите три старта от новия сезон във Формула 1.

Втори и трети ще потеглят съотборниците в Макларън съответно Дженсън Бътън (1:34.421 минути) и Люис Хамилтън (1:34.463 минути). Нико Росберг от тима на Мерцедес ще стартира четвърти, следван от двойката на ферари Фернандо Алонсо и Фелипе Маса. Вторият пилот на ред Бул - Марк Уебър ще потегли едва 18-ти, след като имаше проблеми със своя болид и катастрофира по време на първия кръг на квалификацията. Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер с Мерцедес остана 14-и в квалификациите.